Grupo Radio Centro

Complete News World

VEDA ETTİ! BlackBerry, kullanıcılarına sunduğu desteği resmen sona erdirdi

Efsanenin fişi çekildi!

2000’li yılların başlarında iletişim dünyasına damgasını vuran, akıllı telefonların öncüsü BlackBerry’nin fişi resmen çekildi. Bir zamanların popüler akıllı telefon markası BlackBerry, kendi işletim sistemini kullanan cihazlara destek vermeyi sonlandırdı.

İSTANBULLU LAZARİDİS KURDU

Böylece ilk telefonunu (BlackBerry 850) Ocak 1999’da piyasaya süren Kanadalı şirket, 22 yıl sonra arama, mesajlaşma, veri kullanımı ve acil arama desteğine son vererek, kullanıcılarına resmen veda etti.

İstanbul doğumlu Kanadalı is insanı Mike Lazaridis’in kurduğu BlackBerry, kendi isletim sisteminin 7.1 ve önceki sürümleri, BlackBerry 10 yazılımı ve BlackBerry OS 2.1 ve önceki sürümleri ile çalışan tüm cihazlara deste.

STEVE JOBS iPHONE’U TANITTI VE …

2000’li yılların başlarında akıllı telefon denilince ilk akla gelen marka olan BlackBerry (ilk adıyla, Research In Motion -RIM -), fiziksel klavyeli tuşları ile pazarda oldukça popüler hale gelmişti. BlackBerry, özellikle şifreli metin mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger (BBM) ile devlet başkanlarının, politikacıların, ünlülerin ve iş insanlarının tercihi olmuştu.

2007 yılına kadar dünya çapında en çok kullanılan akıllı telefon markası olan BlackBerry, aynı yıl Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un tanıttığı iPhone modeli ile birlikte pazarda sahneyi yavaıme yavaş terkşestkneyvai

70’İ AŞKIN MODEL ÇIKARDI AMA YETMEDİ …

BlackBerry, ardından gelen yıllarda her ne kadar fiziksel tuşları olmayan, sadece dokunmatik ekrandan oluşan bazı modeller geliştirse ve de kendi yazılımından vazgeçip Android platformuna geçmeye çalünşsa durşdamüda.

1999 ile 2015 yılları arasında BlackBerry işletim sistemleri çalışan 70’e yakın akıllı telefon modeli geliştiren Kanadalı Şirket, BlackBerry 10 işletim sisteminin ardından, 2015 ile çalışan 70’e yakliın aklillı en teléfono inteligente 2018 arasıuçışl platformunda

READ  ¿Preocupado por perder un mensaje importante? WhatsApp pronto podría dejar que sigas 'desapareciendo mensajes' en el chat